Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB z aparatem do zdjęć nocnych
Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Do niedawna to pytanie nie dawało zbyt szerokich możliwości odpowiedzi. O ile wszyscy przyzwyczailiśmy się już do znakomitej jakości obiektywów dostępnych w naszych smartfonach, o tyle Nightografia była raczej poza naszym zasięgiem. Nawet telefon z wyższej półki mógł sobie zwyczajnie nie poradzić w trudnych warunkach oświetleniowych. Jedną ze zmian w tym zakresie jest bez wątpienia smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB, który został wyposażony w specjalny aparat do zdjęć nocnych. Jak to wygląda w praktyce? Jakie parametry posiada ten aparat i czy rzeczywiście efekty są warte zachodu?
Aparaty w Samsungu Galaxy S22 Ultra 512GB
Nie da się ukryć, że Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB robi wrażenie nawet na tych użytkownikach, których wiedza na temat parametrów smartfonów czy też ich designu jest naprawdę niewielka. W jego produkcji wykorzystano bardzo trwałe materiały, a sam projekt obudowy łączy w sobie nowoczesność i minimalizm. Widać zatem, że twórcy przemyśleli każdy detal – telefon pewnie leży w dłoni, oferuje wiele ciekawych funkcji i co najważniejsze, znajduje się w nim aparat do zdjęć nocnych. Nightografia to właśnie jedna z jego innowacji, której zamysłem było oddanie w ręce klientów urządzenia o profesjonalnych cechach aparatów fotograficznych.
Oczywiście aparatów znajdziemy tutaj kilka, a są to:
- aparat do selfie 40MP, który jest umieszczony z przodu smartfona;
- aparat ultraszerokokątny 12MP;
- aparat szerokokątny 108MP;
- teleobiektyw 10MP z 3x zoomem optycznym;
- teleobiektyw 10MP z 10x zoomem optycznym.
Trzeba przyznać, że te liczby robią spore wrażenie i sprawiają, że Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB jest krokiem do przodu w zakresie mobilnej fotografii.
Jak robić zdjęcia nocą telefonem?
Bez wątpienia odpowiedź na pytanie, jak robić nocą zdjęcia telefonem, stała się łatwiejsza do udzielenia w chwili, w której na rynku pojawił się właśnie Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB z aparatem do zdjęć nocnych. Co jednak sprawia, że Nightografia jest tutaj możliwa? Czy rzeczywiście możemy liczyć na wyraźne ujęcia nawet pod osłoną nocy, gdzie jedynymi źródłami światła jest co najwyżej oświetlenie miejskie?
Aparat klasy pro umieszczony w tym smartfonie – mowa o wariancie szerokokątnym 108MP – został zaprojektowany w taki sposób, by fotografia nocna przestała być tak dużym wyzwaniem. To wszystko za sprawą specjalnej matrycy z największymi jak dotąd pikselami, której zadaniem jest wyłapywanie nawet niewielkiej ilości światła. Dzięki temu łączy ona piksele w taki sposób, by zwiększyć ich rozmiar. Dodając do tego przetwarzanie niskich szumów, możemy liczyć na wyraziste ujęcie nawet w nocy!
Nawet sama fizyczna budowa tylnych aparatów powstała w oparciu o Nightografię. Wszystkie obiektywy zostały wykończone ultraprzejrzystym szkłem pokrytym wyjątkową nanopowłoką z wyjątkowo niskim czynnikiem odbicia. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie odbić światła w soczewce, które mogłyby spowodować, że powstające zdjęcie straci na szczegółowości. Warto zatem samodzielnie sprawdzić, jakie ujęcia mogą powstać za sprawą aparatu do zdjęć nocnych w Samsungu Galaxy S22 Ultra 512GB.
Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska